14.7 C
İstanbul
21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaMobilGoogle Pixel 9 acil durum uydu mesajlarını destekleyebilir.

Google Pixel 9 acil durum uydu mesajlarını destekleyebilir.

Cep telefonları artık aciil durum mesajlarını StarLink uyduları üzerinden GSM şebekesine ihtiyaç duymadan gönderebilecek mi?

Cep telefonları kapsama alanı günümüzde oldukça iyi, ancak şehirler arası yolculuklarda ya da doğada yapacağınız bir yürüyüş sırasında GSM şebekesinin kapsama alanı dışında kaldığınıza şahit oluyorsunuzdur.

Peki böyle bir doğa yürüyüşünde başınıza birşey gelirse ve acil durum mesajı atmanız gerekirse ne olacak?

İşte bu gibi durumlar için Google Pixel 9 serisi ve yeni nesil Google Fold’da acil durum mesajları için SpaceX ortaklığı ile uydu üzerinde mesajlaşılacak bir alt yapı sunacaklar.(bu henüz bie dedikodu ve doğrulanmadı)

Öncelikle Amerika’da T-Mobile müşterilerinin erişeceği söylenen bu servis GSM şebekesi kapsama alanı dışında kaldığınızda ve acil bir durumla karşı karşıya olduğunuzda StarLink uyduları üzerinen konumunuz, acil durumunuz hakkında bilgi verebileceğiniz bir alt yapı sunacak. Benzer bir servisi aslında 2022’den beri Apple sınırlı bölge ve modellerinde sunuyor. Yaygınlaşması oldukça fazydalı olacaktır.

Alp ÖZDEMİR
Alp ÖZDEMİRhttps://hardwaremania.com
Alp an engineer with a passion for all things tech He has spent years honing his skills in the field and is always eager to share his knowledge&insights with others
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -