14.7 C
İstanbul
21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaYazılımWindows 11'e görüntüden metin kopyalama geliyor

Windows 11’e görüntüden metin kopyalama geliyor

Microsoft, Canary ve Dev kanallarındaki Insider kullanıcıları için Windows 11‘deki Ekran Alıntısı Aracı ve Telefon Bağlantısı uygulamalarına yönelik güncellemeleri yayınlamaya başladı. Gelen güncellemedeki en önemli yeni özellik, kullanıcıların Ekran Alıntısı Aracını kullanarak ekran görüntülerinden metin kopyalamasına olanak tanıması.

Güncellemeyi duyuran resmi bir blog yazısında Microsoft, yeni özelliğin yakalanan tüm ekran görüntülerindeki metni algılayacağını ve görüntüdeki metnin başkalarıyla paylaşılmasının ve başka bir uygulamaya yapıştırmak üzere kopyalanmasını kolaylaştıracağını söylüyor. Bu özelliği kullanmak için uygulamanın araç çubuğundaki ‘Metin Eylemleri’ düğmesini tıklamanız ve sağ tıklama menü seçeneğini veya ‘Ctrl + C‘ kısayolunu kullanarak kopyalamak istediğiniz metni sanki bir belgeymiş gibi vurgulamanız yeterli.

Bahadır Yaramış
Bahadır Yaramışhttp://hardwaremania.com
Teknoloji dünyasına her zaman ilgi duyan biriyim. Oyunlarla tanışmam çocukluğumla başladı ve bu aşkım hiç azalmadı. Teknolojiyi yakından takip etmek benim için bir tutku ve problem çözme becerilerimi sık sık oyunlar ve teknoloji projeleri üzerinde kullanıyorum.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -