20.3 C
İstanbul
23 Haziran 2024 Pazar
Ana SayfaAppleApple’ın Siri’ye ChatGPT Entegrasyonu ve Elon Musk’ın Tepkisi

Apple’ın Siri’ye ChatGPT Entegrasyonu ve Elon Musk’ın Tepkisi

Musk, Apple’ın ChatGPT entegrasyonuna tepki gösterdi: "Apple cihazları şirketlerimde yasaklanacak" dedi.

Apple Inc. Pazartesi günü yaptığı sunumda, müşterilerin Siri dijital asistanı aracılığıyla OpenAI’nin ChatGPT sohbet botuna erişim sağlayacaklarını duyurdu. Apple, bu yeni AI özelliklerini bu yılın ilerleyen dönemlerinde kullanıma sunmayı planlıyor.

Elon Musk, San Francisco merkezli OpenAI’yi ortaklaşa kurdu, ancak startup ile anlaşmazlığa düştü. Musk, generatif yapay zeka teknolojisinin hızla geliştirilmesinin güvenlik riskleri hakkında endişelerini dile getirdi, ancak aynı zamanda ChatGPT’ye rakip olacak kendi AI girişimi üzerinde de çalışıyor. Musk, X sosyal ağında şunları yazdı: “Apple, OpenAI’yi işletim sistemi düzeyinde entegre ederse, Apple cihazları şirketlerimde yasaklanacak. Bu kabul edilemez bir güvenlik ihlalidir.”

Musk, Tesla Inc. ve Space Exploration Technologies Corp.’u yönetiyor. Ayrıca Grok adlı bir sohbet botuna sahip olan xAI adlı kendi AI girişimi de bulunuyor.

Musk, Apple Telefonları Şirketine Almayacak

“Ziyaretçilerin Apple cihazlarını kapıda bırakmaları gerekecek, burada Faraday kafesinde saklanacaklar,” diye ekledi. Faraday kafesi, elektromanyetik alanları engelleyen bir cihazdır.

Apple, yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

Apple’ın sunumu sırasında, şirket, “ChatGPT entegrasyonunun” iPhone, iPad ve Mac bilgisayarlar için işletim sistemlerine bu yılın ilerleyen dönemlerinde geleceğini söyledi. Ancak kullanıcı verilerinin izlenmeyeceğini ve diğer önlemlerin alınacağını da belirtti.

Apple, özelliği duyuran açıklamada, “Siri ile ChatGPT’ye erişirken gizlilik korumaları yerleşiktir. İstekler OpenAI tarafından saklanmaz ve kullanıcıların IP adresleri gizlenir,” dedi.

Musk, Pazartesi günü Apple’a yönelik eleştirilerini sürdürdü ve şirketin kendi yapay zekasını üretemediğini ve “verilerinizi OpenAI’ye teslim ettikten sonra ne olduğunu anlamadıklarını” söyledi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -