21.4 C
İstanbul
23 Haziran 2024 Pazar
Ana SayfaOyunPrince of Persia'nın Yeniden Yapımı İçin Çıkış Tarihi Açıklandı

Prince of Persia’nın Yeniden Yapımı İçin Çıkış Tarihi Açıklandı

Prince of Persia: The Sands of Time, ilk olarak 2003 yılında Nintendo GameCube, PlayStation 2, Windows PC ve Xbox için piyasaya sürüldü. Oyun, Jordan Mechner tarafından 1989'da başlatılan serinin bir yeniden başlatmasıydı. 2026'da PlayStation 5, Windows PC ve Xbox Series X için piyasaya sürüldüğünde, bir yeniden başlatmanın yeniden başlatılması olacak.

Prince of Persia: The Sands of Time’ın yeniden yapımı için yeni çıkış tarihi 2026 olarak duyuruldu. Ubisoft Forward düzenlediği canlı yayın etkinliğinden öne çıkan en büyük haber bu oldu. İlk olarak 2003 yılında piyasaya sürülen oyun, 2021’de tam boyutlu bir yeniden yapım için planlanmıştı. Proje, Ubisoft’un farklı stüdyoları arasında el değiştirdi ve şimdi Ubisoft Montreal’in sorumluluğunda.

Proje Yeniden Başlatıldı

Gayri resmi olarak, Prince of Persia: The Sands of Time’ın yeniden yapımı hakkında en son duyduğumuz, projenin “baştan itibaren yeniden yapıldığı” idi. Bu, Ubisoft Pune ve Ubisoft Mumbai’nin önceki çalışmalarının çöpe atıldığı anlamına geliyor. Ubisoft Montreal’deki gelişmeler, Kasım 2023 itibarıyla “önemli bir iç dönüm noktasını geçtiği” bilgisini veriyor.

Gelecek Planları

Ubisoft, proje hakkında yeterince güvene sahip ki, çıkış penceresini iki yıl uzakta olmasına rağmen duyurdu. Bu arada, Prince of Persia hayranları, Ocak ayında tüm konsollarda ve PC’de piyasaya sürülen yan kaydırmalı Metroidvania olan Prince of Persia: The Lost Crown ile ilgileniyor. The Lost Crown, Ubisoft’un macera serisini on yıldan fazla bir süredir ilk kez haritaya geri getirdi ve ayrıca seriyi yeniden başlatmaya değer kılan niteliklere odaklandığı için olumlu eleştiriler aldı.

Serinin Geçmişi ve Geleceği

Prince of Persia: The Sands of Time, ilk olarak 2003 yılında Nintendo GameCube, PlayStation 2, Windows PC ve Xbox için piyasaya sürüldü. Oyun, Jordan Mechner tarafından 1989’da başlatılan serinin bir yeniden başlatmasıydı. 2026’da PlayStation 5, Windows PC ve Xbox Series X için piyasaya sürüldüğünde, bir yeniden başlatmanın yeniden başlatılması olacak.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -