14.7 C
İstanbul
21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaAppleiPhone AI tahminlerden farklı olabilir.

iPhone AI tahminlerden farklı olabilir.

Apple'ın AI çözümü daha hızlı ancak daha güçsüz olacak gibi gözüküyor.

Apple’ın yapay zeka (AI) stratejisini Haziran 2024’te yıllık Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) etkinliği sırasında tanıtacağı yönünde yoğun söylentiler var . Yeni bir rapor, şirketin Samsung Galaxy AI ve Oppo tarafından sunulan popüler chatbot tarzı özellikleri bir kenara bırakarak AI özelliklerini iPhone’una ve diğer cihazlarına yenilikçi bir şekilde entegre edebileceğini vurguladı. Apple’ın AI çözümü daha hızlı ancak daha güçsüz olacak gibi gözüküyor. Çünkü Apple’ın tamamen cihaz üzerinde bir yapay zeka özellik paketi sunacağı tahmin ediliyor. Özellikler için ihtiyaç duyulan işlem gücünü telefonunuzun işlemcisi sağlayacak.

Bloomberg’den Mark Gurman’s’a göre, Power On haber bülteni aracılığıyla Cupertino merkezli teknoloji firması, yapay zeka şirketlerinin şimdiye kadarkinden çok daha farklı bir şekilde sunulabilecek yapay zeka stratejisini yakında açıklamaya hazırlanıyor. Apple, AI araçlarına ve özelliklerine erişim için konuşma arayüzü sunan ChatGPT , Copilot veya Gemini gibi bir AI sohbet robotu sunmak yerine bunu yeni bir şekilde entegre edebilir. Raporda, “Apple, sohbet robotlarının ve diğer üretken yapay zeka araçlarının gücünü övmek yerine, teknolojinin insanlara günlük yaşamlarında nasıl yardımcı olabileceğini göstermeyi planlıyor” deniyor. Apple’ın hedefi güzel gibi gözükse de yapay zeka uygulamasını ‘cihaz üzerinde’ gerçekleştirme kararı” bir dezavantajı gibi gözüküyor. Cihazın donanımının bilgi işlem kapasitesiyle sınırlı olan bu özellikler, rakipleri kadar güçlü olmayabilir.

Alp ÖZDEMİR
Alp ÖZDEMİRhttps://hardwaremania.com
Alp an engineer with a passion for all things tech He has spent years honing his skills in the field and is always eager to share his knowledge&insights with others
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -