14.7 C
İstanbul
21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaDonanımGALAX, düşük profilli GeForce RTX 4060 ekran kartını tanıttı

GALAX, düşük profilli GeForce RTX 4060 ekran kartını tanıttı

GeForce RTX 4060, “Ada” mimarisinin küçük AD107 silikonunu temel alması ve yalnızca dört bellek yongasına ihtiyaç duymasının da avantajı ile küçük bir PCB’ye yerleştirilebiliyor. Bunun avantajını kullananlardan bir tanesi de NVIDIA’nın kadim partnerlerinden GALAX oldu ve düşük profilli GeForce RTX 4060 ekran kartını tanıttı. GALAX’ın düşük profilli RTX 4060 modeli, SFF ve düşük profilli masaüstü bilgisayar pazarında oldukça popüler olan Japonya’da satışa sunulmuş durumda.

GALAX GeForce RTX 4060 modelinin uzunluğu 18,2 cm, yüksekliği ise tam olarak 6,9 cm. Kart iki slotu kaplıyor ve üçlü 40 mm fan kullanan alüminyum kanatlı soğutma çözümü ile geliyor. Ufak PCB’sine rağmen GALAX bu modelde ikişer adet DisplayPort 1.4 ve HDMI 2.1a olmak üzere dört ekran konnektörüne yer vermiş. Tamamı beyaz PCB’si ise fanlarla bir araya gelerek estetik bir görünüm sağlamış. Düşük profilli RTX 4060 kartlarına sahip tek marka elbette GALAX değil, ASUS ve GIGABYTE’ın da bu tür kartları var. Bu modelin ülkemizde ve diğer bölgelerde ne zaman satışa sunulacağı ise henüz belli değil.

Bahadır Yaramış
Bahadır Yaramışhttp://hardwaremania.com
Teknoloji dünyasına her zaman ilgi duyan biriyim. Oyunlarla tanışmam çocukluğumla başladı ve bu aşkım hiç azalmadı. Teknolojiyi yakından takip etmek benim için bir tutku ve problem çözme becerilerimi sık sık oyunlar ve teknoloji projeleri üzerinde kullanıyorum.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -