14.7 C
İstanbul
21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaDonanımTSMC, Tayvan'daki 7.4'lük depremin ardından tahliye edilmek zorunda kaldı

TSMC, Tayvan’daki 7.4’lük depremin ardından tahliye edilmek zorunda kaldı

Tayvan kıyılarının hemen açıklarında 7,5 büyüklüğünde güçlü bir deprem meydana geldi ve bunun sonucunda Japonya için tsunami uyarıları yapıldı. Deprem, Tayvan’ın doğu kıyısında, Tayvan’ın başkenti Taipei’den yaklaşık 100 kilometre uzakta meydana geldi ve Okinawa vilayeti içindeki Tokyo’nun 1.600 mil güneyindeki bazı bölgelerde yaklaşık 3 metre yüksekliğindeki dalgaları tetikledi. Sosyal medya videoları binaların çöktüğünü, büyük toz bulutlarının oluştuğunu ve etkilenen bölgedeki hasarı gösteriyor. Tayvanlı yetkililer depremin büyüklüğünü 7,2 olarak belirlerken, ABD Jeolojik Araştırma Kurumu bunun 7,4 olduğunu belirtmiş.

Son gelen bilgilerde ise Taiwan Semiconductor Manufacturing Company’nin bazı üretim tesislerinin çip üretimini durdurmak zorunda kaldığını ve personele güvenlik endişeleri nedeniyle tesisleri boşaltmalarının söylendiğini gösteriyor. Bloomberg, depremin ardından bu fabrikalardaki bazı makinelerin kapatıldığını bildirdi. Şu anda üretimdeki bu duraklamanın küresel çip pazarını ve ürün piyasaya çıkış zaman çizelgelerini etkileyip etkilemeyeceği belirsizliğini koruyor. Raporlar ayrıca Tayvan’ın depreme en yakın bölgesi olan Hualien Şehri’nin binalarda ciddi hasara uğradığını ve Taipei şehir merkezinde de internet kesintilerinin rapor edildiğini öne sürüyor.

Bahadır Yaramış
Bahadır Yaramışhttp://hardwaremania.com
Teknoloji dünyasına her zaman ilgi duyan biriyim. Oyunlarla tanışmam çocukluğumla başladı ve bu aşkım hiç azalmadı. Teknolojiyi yakından takip etmek benim için bir tutku ve problem çözme becerilerimi sık sık oyunlar ve teknoloji projeleri üzerinde kullanıyorum.
Benzer İçerikler

2 YORUMLAR

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -