14.3 C
İstanbul
22 Nisan 2024 Pazartesi
No menu items!
Ana SayfaHaberlerAMD Radeon Adrenalin 2020 Edition 20.1.4 sürümü yayımlandı

AMD Radeon Adrenalin 2020 Edition 20.1.4 sürümü yayımlandı

AMD, Radeon Software Adrenalin 2020 Edition sürücü paketi için 20.1.4 numaralı yükseltmesini yayımladı. Bu sürüm özellikle yeni çıkacak oyunlardan Warcraft III: Reforged ve Journey to the Savage Planet oyunlarında performans artışı ve uyumluluk sunuyor.

 {youtube}https://youtu.be/toekQVo-RcQ{/youtube}

Güncelleme aynı zamanda Vulkan altında Radeon Image Sharpening açıldığında Red Dead Redemption 2’de yaşanan çökme sorununu gideriyor. Yine Radeon Overlay açılırken GTA V’de yaşanan kilitlenme ve siyah ekran sorunu bu sürüm ile aşılıyor. Bazı Windows 7 sistemlerdeki tamsayı ölçeklendirilmesindeki problemler de gideriliyor.

DOWNLOAD: AMD Radeon Software Adrenalin 20.1.4 Beta

AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Sürümü Özellikleri:

Tamamen yeniden tasarlanan bir oyun uygulamasına sahip olan AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Sürümü daha fazla performans ve akışkanlık kazandıran yeni Radeon Boost özelliğini oyunculara sunuyor. Yine modern ekranlar için eski oyunları güzelleştiren Integer Display Scaling teknolojisini, beğenilen AMD Link mobil uygulaması ve Radeon Image Sharpening‘e yapılan önemli geliştirmelerle birlikte Radeon Anti-Lag ve daha birçok yeni özellik içeriyor.

Yeni ve Gelişmiş Özellikler:

Radeon Boost – Hızlı hareket halindeki oyun senaryolarında, görüntü çözünürlüğünü dinamik olarak azaltarak, kare hızlarını ve akışkanlığı artırıyor. Bu sayede yanıt  süresi artarak ortalama % 23’e varan bir performans artışı sağlanıyor.

AMD Link – Yeni masaüstü uygulaması AMD Link mobil ile kullanıcıların evlerinin dışındaki mobil cihazlara oyun akışı almalarını sağlayarak, telefonları veya tabletlerinden her yerde yüksek kaliteli oyun oynamasına olanak veriyor.

Tamsayılı Ekran Ölçeklendirme – Ekrandaki görüntüleri bir pikselden dört veya daha fazlasına ölçeklendirerek klasik oyunlarda performans kaybı olmadan yüksek kalitede netlik sağlanıyor.

DirectML Ortam Filtreleri – Fotoğraf ve video dosyalarını temizlemek için makine öğrenmesini kullanarak görsel gürültü azaltma ve yükseltme filtreleri uygulanıyor. Bu yöntem geleneksel denoise ve yükseltme filtrelerinden daha iyi kalite sağlıyor.

Radeon Görüntü Netleştirme ve Radeon Anti-Lag – Radeon Görüntü Netleştirme, DX9, DX12 ve Vulkan oyunlarına ek olarak DirectX 11 oyunlarına da destek sunarak keskinlik derecesinin seçilmesine olanak tanıyor. Radeon Anti-Lag ise Radeon RX 5000 serisi öncesindeki ekran kartlarında DX 9 uygulamaları için destek sunuyor.

 

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -