14.4 C
İstanbul
25 Nisan 2024 Perşembe
No menu items!
Ana SayfaHaberlerAMD Radeon Adrenalin 2020 Edition 20.2.1 sürümü yayımlandı

AMD Radeon Adrenalin 2020 Edition 20.2.1 sürümü yayımlandı

AMD, Radeon Software Adrenalin 2020 Edition sürücü paketi için 20.2.1 numaralı yükseltmesini yayımladı. Bu sürüm özellikle yeni çıkacak oyunlardan Zombie Army 4: Dead War‘da performans artışı ve uyumluluk sunuyor.

Yeni sürücü paketi birçok düzeltmeyi de beraberinde getiriyor. ReLive ile yaşanan yüksek bellek kullanımı sorunu düzeltiliyor. RX 5000 serisi grafik kartlarındaki DirectX 12 oyunlarında aşırı karanlık veya aydınlık olan HDR problemi gideriliyor. Yine ReLive ile takılma yaşayan kamera öğesi de düzeltilmiş durumda. Bir başka problem olan Radeon Software uygulamasının “uyumluluk” sekmesindeki eksik kaydırma çubuğu da eklenmiş. Ayrıca, SteamVR çalışırken VR oyunlarını algılayamama problemi aşılmış. Radeon Anti-Lag için geçişli sesli uyarıların yanlış bildirimi de düzeltiliyor.

DOWNLOAD: AMD Radeon Software Adrenalin 20.2.1

AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Sürümü Özellikleri:

Tamamen yeniden tasarlanan bir oyun uygulamasına sahip olan AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Sürümü daha fazla performans ve akışkanlık kazandıran yeni Radeon Boost özelliğini oyunculara sunuyor. Yine modern ekranlar için eski oyunları güzelleştiren Integer Display Scaling teknolojisini, beğenilen AMD Link mobil uygulaması ve Radeon Image Sharpening‘e yapılan önemli geliştirmelerle birlikte Radeon Anti-Lag ve daha birçok yeni özellik içeriyor.

Yeni ve Gelişmiş Özellikler:

Radeon Boost – Hızlı hareket halindeki oyun senaryolarında, görüntü çözünürlüğünü dinamik olarak azaltarak, kare hızlarını ve akışkanlığı artırıyor. Bu sayede yanıt  süresi artarak ortalama % 23’e varan bir performans artışı sağlanıyor.

AMD Link – Yeni masaüstü uygulaması AMD Link mobil ile kullanıcıların evlerinin dışındaki mobil cihazlara oyun akışı almalarını sağlayarak, telefonları veya tabletlerinden her yerde yüksek kaliteli oyun oynamasına olanak veriyor.

Tamsayılı Ekran Ölçeklendirme – Ekrandaki görüntüleri bir pikselden dört veya daha fazlasına ölçeklendirerek klasik oyunlarda performans kaybı olmadan yüksek kalitede netlik sağlanıyor.

DirectML Ortam Filtreleri – Fotoğraf ve video dosyalarını temizlemek için makine öğrenmesini kullanarak görsel gürültü azaltma ve yükseltme filtreleri uygulanıyor. Bu yöntem geleneksel denoise ve yükseltme filtrelerinden daha iyi kalite sağlıyor.

Radeon Görüntü Netleştirme ve Radeon Anti-Lag – Radeon Görüntü Netleştirme, DX9, DX12 ve Vulkan oyunlarına ek olarak DirectX 11 oyunlarına da destek sunarak keskinlik derecesinin seçilmesine olanak tanıyor. Radeon Anti-Lag ise Radeon RX 5000 serisi öncesindeki ekran kartlarında DX 9 uygulamaları için destek sunuyor.

 

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -