14.4 C
İstanbul
25 Nisan 2024 Perşembe
No menu items!
Ana SayfaHaberlerAMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.7.2 sürücüsü çıktı

AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.7.2 sürücüsü çıktı

AMD, Radeon ekran kartları için yeni yazılım güncellemesi Software Adrenalin 2020 Edition 20.7.2 sürücüsünü yayımladı. Bu sürücü paketi yeni çıkan oyunlardan Death Stranding, F1 2020 ve Hyper Scape için optimizasyon ve uyumluluk sağlıyor. Bu sürücü paketi ile RX 5700 XT testinde Death Stranding’de % 8, F1 2020’de ise % 5 performans artışı sağlanıyor.

Yine Açık Beta’sı başlayan Hyper Scape‘de bir dizi sorun da giderilmiş. Occulus Rift kulaklıkla VR uygulamaları başlatılırken ekran bozulması gibi problemler giderilmiş durumda. Bir önceki sürümde gelen AMD Hata Raporu Aracı ile uygulama listesinin yüklenememesine neden olan hata, Radeon Software tarafından oyun olarak algılanan Wallpaper Engine sorunu ve Edge’de Netflix önizlemelerindeki siyah ekran sorunu da giderilmiş.

DOWNLOAD: AMD Radeon Software Adrenalin 20.7.2

AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Sürümü Özellikleri:

Tamamen yeniden tasarlanan bir oyun uygulamasına sahip olan AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Sürümü daha fazla performans ve akışkanlık kazandıran yeni Radeon Boost özelliğini oyunculara sunuyor. Yine modern ekranlar için eski oyunları güzelleştiren Integer Display Scaling teknolojisini, beğenilen AMD Link mobil uygulaması ve Radeon Image Sharpening‘e yapılan önemli geliştirmelerle birlikte Radeon Anti-Lag ve daha birçok yeni özellik içeriyor.

Yeni ve Gelişmiş Özellikler:

Radeon Boost – Hızlı hareket halindeki oyun senaryolarında, görüntü çözünürlüğünü dinamik olarak azaltarak, kare hızlarını ve akışkanlığı artırıyor. Bu sayede yanıt  süresi artarak ortalama % 23’e varan bir performans artışı sağlanıyor.

AMD Link – Yeni masaüstü uygulaması AMD Link mobil ile kullanıcıların evlerinin dışındaki mobil cihazlara oyun akışı almalarını sağlayarak, telefonları veya tabletlerinden her yerde yüksek kaliteli oyun oynamasına olanak veriyor.

Tamsayılı Ekran Ölçeklendirme – Ekrandaki görüntüleri bir pikselden dört veya daha fazlasına ölçeklendirerek klasik oyunlarda performans kaybı olmadan yüksek kalitede netlik sağlanıyor.

DirectML Ortam Filtreleri – Fotoğraf ve video dosyalarını temizlemek için makine öğrenmesini kullanarak görsel gürültü azaltma ve yükseltme filtreleri uygulanıyor. Bu yöntem geleneksel denoise ve yükseltme filtrelerinden daha iyi kalite sağlıyor.

Radeon Görüntü Netleştirme ve Radeon Anti-Lag – Radeon Görüntü Netleştirme, DX9, DX12 ve Vulkan oyunlarına ek olarak DirectX 11 oyunlarına da destek sunarak keskinlik derecesinin seçilmesine olanak tanıyor. Radeon Anti-Lag ise Radeon RX 5000 serisi öncesindeki ekran kartlarında DX 9 uygulamaları için destek sunuyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -