14.3 C
İstanbul
22 Nisan 2024 Pazartesi
No menu items!
Ana SayfaHaberlerAMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.8.2 sürücüsü hazır

AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.8.2 sürücüsü hazır

AMD, Radeon ekran kartları için yeni yazılım güncellemesi Software Adrenalin 2020 Edition 20.8.2 sürücüsünü yayımladı. Bu sürücü paketi yeni çıkan oyunlardan A Total War Saga: Troy, Microsoft Flight Simulator, Mortal Shell ve Marvel’s Avengers Open Beta oyunları için optimizasyon ve uyumluluk sağlıyor. Bu sürücü paketi aynı zamanda RX 5700 XT ile A Total War Saga: Troy oyununda % 12 oranında bir performans artışı sağlıyor.

Sürücü paketi buna ek olarak AMD Ryzen 3000 mobil işlemcilerde uyku modundan çıkarken kesintili sistem kilitlenmeleri sorununu çözüyor. Yine Radeon Overlay açıkken bir tuşa basıldığında veya Hyper Scape oynatılırken bu tuştan çıkıldığında sistemin donması veya kullanıcıdan gelen girdiyi tanıma başarısızlığı da gideriliyor. 

DOWNLOAD: AMD Radeon Software Adrenalin 20.8.2 Beta

Support For

 • A Total War Saga : Troy
 • The High preset on the Radeon RX 5700 XT offers up to 12% better FPS performance playing A Total War Saga: Troy with Radeon Software Adrenalin 2020 edition 20.8.2 versus the Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.8.1RS-339
 • Microsoft Flight Simulator
 • Mortal Shell
 • Marvel’s Avengers Open Beta

Fixed Issues

 • Reports of intermittent system hangs while exiting system sleep on some AMD Ryzen 3000 Series Mobile Processors with Radeon Graphics.
 • Pressing a key while Radeon Overlay is open, or exiting Radeon Overlay while playing Hyper Scape, may cause the players actions to freeze or fail to recognize input from the user.
 • Upgrade Advisor may show an “Unable to get requirements” error message when opened on Windows 7 system configurations.

Known Issues

 • With Radeon FreeSync enabled on Radeon RX 5000 series system configurations, task switching to another display or application may cause the display to flicker for a few moments.
 • Brightness flickering may be experienced on some VP9 video content playback through applications or web browsers on Radeon RX 5000 series graphics product system configurations.
 • Enhanced Sync may cause a black screen to occur when enabled on some games and system configurations. Any users who may be experiencing issues with Enhanced Sync enabled should disable it as a temporary workaround.
 • Performance Metrics Overlay and the Performance Tuning tab incorrectly report higher than expected idle clock speeds on Radeon RX 5700 series graphics products. Performance and power consumption are not impacted by this incorrect reporting.
 • With HDR enabled, Windows desktop may experience flickering, and performing a task switch while in a game may cause colors to become washed out or over saturated.
 • Audio may experience instability when connected through an Audio Video Receiver via HDMI on Radeon RX 5000 series graphics products
 • YouTube playback may become frozen with Microsoft Edge player and Chrome when played on an extended display on some AMD Ryzen 7 3000 series and AMD Ryzen 4000 series APU system configurations.
 • Modifying the HDMI Scaling slider may cause FPS to become locked to 30.
 • Some games may exhibit stutter intermittently during gameplay on Radeon RX 5000 series graphics products.
 • AMD will continue to monitor and investigate any new reports of black screen or system hang issues during extended periods of gameplay closely. Users are encouraged to use the new Bug Reporting Tool for any issues they may encounter.

AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Sürümü Özellikleri:

Tamamen yeniden tasarlanan bir oyun uygulamasına sahip olan AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Sürümü daha fazla performans ve akışkanlık kazandıran yeni Radeon Boost özelliğini oyunculara sunuyor. Yine modern ekranlar için eski oyunları güzelleştiren Integer Display Scaling teknolojisini, beğenilen AMD Link mobil uygulaması ve Radeon Image Sharpening‘e yapılan önemli geliştirmelerle birlikte Radeon Anti-Lag ve daha birçok yeni özellik içeriyor.

Yeni ve Gelişmiş Özellikler:

Radeon Boost – Hızlı hareket halindeki oyun senaryolarında, görüntü çözünürlüğünü dinamik olarak azaltarak, kare hızlarını ve akışkanlığı artırıyor. Bu sayede yanıt  süresi artarak ortalama % 23’e varan bir performans artışı sağlanıyor.

AMD Link – Yeni masaüstü uygulaması AMD Link mobil ile kullanıcıların evlerinin dışındaki mobil cihazlara oyun akışı almalarını sağlayarak, telefonları veya tabletlerinden her yerde yüksek kaliteli oyun oynamasına olanak veriyor.

Tamsayılı Ekran Ölçeklendirme – Ekrandaki görüntüleri bir pikselden dört veya daha fazlasına ölçeklendirerek klasik oyunlarda performans kaybı olmadan yüksek kalitede netlik sağlanıyor.

DirectML Ortam Filtreleri – Fotoğraf ve video dosyalarını temizlemek için makine öğrenmesini kullanarak görsel gürültü azaltma ve yükseltme filtreleri uygulanıyor. Bu yöntem geleneksel denoise ve yükseltme filtrelerinden daha iyi kalite sağlıyor.

Radeon Görüntü Netleştirme ve Radeon Anti-Lag – Radeon Görüntü Netleştirme, DX9, DX12 ve Vulkan oyunlarına ek olarak DirectX 11 oyunlarına da destek sunarak keskinlik derecesinin seçilmesine olanak tanıyor. Radeon Anti-Lag ise Radeon RX 5000 serisi öncesindeki ekran kartlarında DX 9 uygulamaları için destek sunuyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -