16.5 C
İstanbul
21 Nisan 2024 Pazar
No menu items!
Ana SayfaHaberlerRadeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.1.1 yayımlandı

Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.1.1 yayımlandı

AMD, PC’de en büyük genişleme paketi çıkan Monster Hunter World : Iceborne ile uyumlu ekran kartı sürücü paketi Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.1.1 sürümünü yayımladı. Bu sürüm önceki 19.12.3 sürümünde özellikle Radeon Yazılım uygulamasını kökten güncelledikten sonra uzun bir düzeltme ve kararlılık iyileştirmesi sağlıyor.

Yeni yazılım güncellemesi aynı zamanda Monster Hunter World: Iceborne için performans optimizasyonunu içeriyor. Bu sürücü ayrıca birden çok hata düzeltmesi ile birlikte geliyor. Örneğin, HDMI ve Radeon FreeSync ekran yapılandırmalarında Mechwarrior 5’i çalıştırırken yaşanan oyun çökmesini ve DXGI diyalog hatasını düzeltiyor. Yine Lost Ark’ta oyun sırasında tekleme (stutter) sorunlarını gideriyor. DirectX 12 API kullanıldığında Resident Evil 2 Remake’i başlatırken yaşanan ekran yanıp sönmesi sorunu da bu sürümle aşılıyor.

Download: Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.1.1

AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Sürümü Özellikleri:

Tamamen yeniden tasarlanan bir oyun uygulamasına sahip olan AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Sürümü daha fazla performans ve akışkanlık kazandıran yeni Radeon Boost özelliğini oyunculara sunuyor. Yine modern ekranlar için eski oyunları güzelleştiren Integer Display Scaling teknolojisini, beğenilen AMD Link mobil uygulaması ve Radeon Image Sharpening‘e yapılan önemli geliştirmelerle birlikte Radeon Anti-Lag ve daha birçok yeni özellik içeriyor.

Yeni ve Gelişmiş Özellikler:

Radeon Boost – Hızlı hareket halindeki oyun senaryolarında, görüntü çözünürlüğünü dinamik olarak azaltarak, kare hızlarını ve akışkanlığı artırıyor. Bu sayede yanıt  süresi artarak ortalama % 23’e varan bir performans artışı sağlanıyor.

AMD Link – Yeni masaüstü uygulaması AMD Link mobil ile kullanıcıların evlerinin dışındaki mobil cihazlara oyun akışı almalarını sağlayarak, telefonları veya tabletlerinden her yerde yüksek kaliteli oyun oynamasına olanak veriyor.

Tamsayılı Ekran Ölçeklendirme – Ekrandaki görüntüleri bir pikselden dört veya daha fazlasına ölçeklendirerek klasik oyunlarda performans kaybı olmadan yüksek kalitede netlik sağlanıyor.

DirectML Ortam Filtreleri – Fotoğraf ve video dosyalarını temizlemek için makine öğrenmesini kullanarak görsel gürültü azaltma ve yükseltme filtreleri uygulanıyor. Bu yöntem geleneksel denoise ve yükseltme filtrelerinden daha iyi kalite sağlıyor.

Radeon Görüntü Netleştirme ve Radeon Anti-Lag – Radeon Görüntü Netleştirme, DX9, DX12 ve Vulkan oyunlarına ek olarak DirectX 11 oyunlarına da destek sunarak keskinlik derecesinin seçilmesine olanak tanıyor. Radeon Anti-Lag ise Radeon RX 5000 serisi öncesindeki ekran kartlarında DX 9 uygulamaları için destek sunuyor.

 

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -