15.5 C
İstanbul
25 Nisan 2024 Perşembe
No menu items!
Ana SayfaHaberlerSamsung Galaxy Fold 5G, Güney Kore'de satışa çıkıyor

Samsung Galaxy Fold 5G, Güney Kore’de satışa çıkıyor

Samsung, 6 Eylül’den itibaren Güney Kore’de yenilenmiş katlanabilir telefonu Galaxy Fold’un 5G desteğiyle satışa çıkacağını duyurdu. Süreci oldukça sancılı olan akıllı telefon Amerika’da ise bir hafta sonra satışta olacak. Sonrasında seçilen ülkeler için dağıtımına başlanacak.

Hatırlarsanız Galaxy Fold’un ekranı ile menteşedeki gövdesi arasındaki boşluğa artıkların girmesinin ekrana zarar verdiği raporlanmıştı. Yine bazı editörler ekran koruyucuyu çıkarmaya çalışırken ekran zarına zarar vermişlerdi. Bu sorunların giderilmesi için de Samsung çıkış tarihini yaklaşık 4 ay ertelemişti.

Galaxy Fold’un piyasaya sürülmesiyle birlikte Samsung, kullanıcıların istediği zaman telefonla rehberlik ve destek almasını sağlayacak. “Galaxy Fold Premier Service” olarak adlandırılan bu servis kullanıcılara Samsung uzmanlarına doğrudan erişim sunacak. Elbette bu hizmet için 1980$ etiketiyle telefonu satın alanlar fazladan bir ücret ödemeyecekler.

Samsung bu düzeltmeler için neler yapmıştı, hatırlayalım:

Samsung sorunların önüne geçmek için Infinity Flex Ekranın üst koruyucu katmanını çerçevenin ötesine uzatarak ekran yapısının ayrılmaz bir parçası yapmış. Yine cihazı dış parçacıklardan daha iyi korumak için ek takviyeler eklenmiş. Menteşe alanının üst ve altı yeni eklenen koruma kapakları ile güçlendirilmiş. Ekranın korumasını güçlendirmek için Infinity Flex Ekranının altına ek metal katmanlar dahil edilmiş. Menteşe ile katlama gövdesi arasındaki boşluk da azaltılmış. 

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -