31.4 C
İstanbul
21 Temmuz 2024 Pazar
Ana SayfaMobilWhatsApp Artık Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'da Uygulama Kilidi için Yüz...

WhatsApp Artık Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’da Uygulama Kilidi için Yüz Tanıma Kullanabiliyor

Google Pixel 8 serisi, kullanıcıların uyumlu bankacılık ve ödeme uygulamalarında da kullanılabilen geliştirilmiş yüz tanıma kilidi özelliğiyle geçen yıl piyasaya sürüldü. Artık WhatsApp, Pixel 8 telefonlarında yüz tanıma kilidi özelliğini destekliyor. Bu güncelleme, WhatsApp’ın kilidini açmanın ve sohbetleri meraklı gözlerden korumanın kullanışlı bir yolunu sunuyor. Kullanıcılar yüz tanımayı ayarladıktan sonra uygulamanın kilidini açmak için telefonun ön kamerasına bakmaları yeterli.

Pixel 8 ve Pixel 8 Pro kullanıcıları için uygulamaya yapılan son güncellemeyle yeni bir güvenlik katmanı ekledi. Pixel 8 serisindeki yüz tanıma kilidi desteği , WhatsApp’ın kararlı sürümü 2.24.8.85 ile birlikte kullanıma sunuldu . Güncellemeden sonra WhatsApp, uygulamayı başlattığınızda ekranın alt kısmında bir sistem yüzü kilit açma sayfası ve ön kameranın etrafında bir halka gösterecek. Uygulama birkaç saniye içinde kullanıcının yüzünü tanımazsa parmak izi sensörü istemine geri dönüyor.

Google’ın bu gelişmiş yüz tanıma sistemi Google Tensor G3 SoC ve Titan M2 güvenlik çipiyle birleştirilmiş gelişmiş makine öğrenimi algoritmaları tarafından sağlanıyor.

HWM
HWMhttps://hardwaremania.com
Yoda is a revered former Jedi Master who spent the last years of his life on Dagobah. The nine-hundred-year-old Jedi master trained Jedi knights for eight centuries.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -