14.7 C
İstanbul
21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaYazılımYeni bypass hilesi ile Windows 11 tüm sistemlere kurulabiliyor

Yeni bypass hilesi ile Windows 11 tüm sistemlere kurulabiliyor

Windows IoT Enterprise İşletim Sistemi ailesi, Microsoft’un şirketlere kompakt bilgisayarlar ve yerleşik cihazlar için sattığı Windows sürümlerinden oluşuyor. Daha önce Windows Embedded olarak bilinen Windows IoT sürümlerinin kurulumu, Microsoft’un resmi olarak desteklemediği donanım bileşenlerine yüklenebilmesiyle de avantaj sağlıyor.

İşletim sisteminin kurulumu sırasında Windows 11 sistem gereksinimi kontrolünü atlamak için yakın zamanda yeni bir bypass metodu keşfedildi. Keşfedilen bu hile ile Windows 11 kurulumu sırasında sistem gereksinimleri kontrollerinden geçmekten kaçınmak için tek tıklama yöntemini kullanılıyor. Bunun için kullanıcıların yalnızca işletim sisteminin belirli donanımlar için tasarlanmış özel bir sürümü olan Windows 11 IoT Enterprise LTSC sürümünü seçmesi yeterli bu sayede kurulum aşaması, donanım uyumluluk kontrolünü tamamen atlayacaktır.

LTSC sürümleri için bypass hilesini paylaşan kullanıcı, bunun 24H2 sürümünden itibaren LTSC olmayan Windows sürümleri için de çalıştığını doğruluyor. Bob Pony, yöntemin arkasındaki sırrın Windows 11 kurulumu sırasında “IoT Enterprise” seçeneğini seçmek olduğunu söylüyor. IoT sürümü normal Windows sürümleriyle aynı ancak kullanıcılar bunu daha küçük depolama sınırlarına sahip kompakt donanımlar için tercih ediyor.

Microsoft, Windows LTSC’yi sık sık Windows güncelleştirmeleri yüklemekten kaçınmak veya yeni özellikleri henüz tamamlanmamış halde denemek isteyen şirketler ve kuruluşlar için tasarlamış durumda. Windows IoT, normal Windows tüketici sürümleriyle aynı deneyimi alıyor ve yakın zamanda keşfedilen tek tıkla atlama yöntemi sayesinde artık eski sistemlere de yüklenebiliyor.

Bahadır Yaramış
Bahadır Yaramışhttp://hardwaremania.com
Teknoloji dünyasına her zaman ilgi duyan biriyim. Oyunlarla tanışmam çocukluğumla başladı ve bu aşkım hiç azalmadı. Teknolojiyi yakından takip etmek benim için bir tutku ve problem çözme becerilerimi sık sık oyunlar ve teknoloji projeleri üzerinde kullanıyorum.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -